Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dětský den u hasičů

Dne 19.6.2010 se v areálu chebského hasičského záchranného sboru konal dětský den. Mimo spousty jiných aktivit a ukázek, zde předvedli své dovednosti i členové naší ZKO.

 

 Jako první byla na řadě skupinová poslušnost, kde jsme mohli vidět Klárku se Zakem, Vaška a jeho Sama, Káťu s Mikym, Moniku se Sísou, Martina s Budym a Dominiku s Rickem.

 

 

  

Následovala poslušnost Klárky Zaka a Veroniččiny Bobiny. I přes občasné móresy a stákování Bobiny byla poslušnost moc hezká a obecentstvo (zejména to malé) bylo nadšené. Toto je příkladná ukázka toho, že se dá úspěšně cvičit i s malým plemenem. 

 


 


 

 

Další ukázkou byly vtipné aporty Moniky se Sísou a Dominiky s Rickem. Po prvním excelentním aportu Sísy následovalo aportování boty. Zde Sísa trochu stávkovala a předmětný aport přinesla až napodruhé, smradlavá bota jí zřejmě nešla pod nos.  U klasické činky pak naplno rozvinula své dovednosti a aport přinesla jak se sluší a patří.

Zato jindy disciplinovaný Ricko se na dětském dni předvedl v plné kondici. Jakoby tušil, čím udělá nejmenším divákům radost, při přinášení lahve s pivem napoprvé trochu zastávkoval, druhý aport - vajíčko se rozhodl cestou zpět  sníst, což malé děti kvitovaly s povděkem a zřejmě se jim tato část vystoupení líbila nejvíc a jako třešničku na dortu načnul Ricko i svůj poslední aport - oblíbenou housku.  Zde bystrý divák může odhalit jak se cestou zpět k psovodovi pes zpomaluje, aby si z housky stačil ujíst co nejvíce. Toto však psovod mohl očekávat, neboť ihned po odhodu housky se Ricko začal preventivně olizovat, následující sled událostí se dal tedy předvídat. 

 


 


 

Následovaly ukázky obran, kterých se účastnili všichni psovodi, včetně majitelů malých psíků Klárky a Veroniky. Veškerá videa jsou dostupná na www.youtube.com pod názvem zkocheb. 

  

Jako poslední video uvádíme Mikyho a jeho vtipné vystoupení na autě. Nutno však podotknout, že dříve nic takového nedělal, jeho rozpaky na střeše auta, které normálně jeho páni používají pouze k přemisťování z jednoho místa na druhé se tedy dají pochopit.