Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zkoušky ZOP, ZPU

28. 4. 2013

Dne 28.04.2013 se v areálu ZKO Cheb konaly první letošní zkoušky, a to dle KJ ČR Brno. V kategorii ZOP nastoupilo 7 psovodů se svými pejsky nejrůznějších ras a stáří. Sestava byla skutečně pestrá. Zkoušky se úspěšně zúčastnili Jakub Holub se svojí fenkou LR Blacky, kteří se zezačátku poslušnosti nemohli moc sejít, zato ve skupinové poslušnosti potom Blacky plně předvedla své dovednosti, Anička Baumgärtner s BŠO Apollem, kterým se poslušnost také velmi vydařila, Pavla Dobiášová s Majkou, kterým pan rozhodčí zadal krásných 95 b., pan Milan Joura a pejsek plemene ACD, Gábina Licková s fenkou NO Britou - členka ZKO Cheb, které úspěšně složily svoji první zkoušku a další členky ZKO Kynšperk, a to  paní Havle s fenkou Phoebe a slečna Kovářová s fenkou RR Tailou. Všichni zúčastnění dnešní zkoušky i přes počáteční nervozitu zvládli velmi dobře a tímto jim za ZKO Cheb velmi gratulujeme ! 

 

V kategorii ZPU-1 nastoupily dvě členky ZKO Cheb, Dominika Divišová s fenkou NO Hezkou, které převedly pěknou a živou poslušnost a Lenka Špringlová s fenou RTW Eimie. Obě zkoušku úspěšně složily a i přes některé nepřesnosti během zkoušky (Hezinka dělala, že neumí štěkat a Eimie se zase předvedla na skupinové poslušnosti, kde dělala, že neumí vůbec nic) hodný pan rozhodčí zadal známku výborně. 

 

V poslední kategorii ZPU-2 nastoupili tři psovodi z našeho klubu: Radek Horák s BOM Mikym, kteří předvedli moc pěknou poslušnost (škoda nepovedené vysílačky kdy si to Miky zamířil na plentu a stopy, kde pro změnu ten rošťák nezalehnul předměty), dále nastoupila Lenka Vališová s NO Bertíkem (Bertík měl dobrou náladu a u obran oběhl všechny plenty, zato si to však vybral před tím na stopě, kde předstíral, že neví co si počít s předměty na stopě, k čemu že tam vlastně jsou) a poslední psovod, který v kategorii nastoupil byl Václav Volštát se Samem, kteří excelovali na stopě (100 b). - zde jen škoda poslušnosti, kdy nervozita jistě udělá své a toto se potom promítne i do dalších cviků. Každopádně všechny výkony pejsků byly vyrovnané a byla radost se na ně dívat. 

 

Touto formou klub děkuje panu rozhodčímu S. Uriánkovi, kladeči stop panu Ing. Nesládkovi, figurantovi P. Zahradníkovi, vedoucí zkoušek Heleně Petránkové, kantýně, kterou zastupovala Vendulka Maňáková, technické pomoci Lence Vališové a v neposlední řadě i  Míšovi Baumgärtnerovi, který obětoval svá záda při přenášení pejsků u zkoušky ZOP. 

 

Všem ještě jednou gratulujeme a přejeme hodně úspěchů do budoucna !!