Jdi na obsah Jdi na menu
 


Eimie Bohemia Col-Bri

11. 1. 2018

Eimie Bohemia Col-Bri

  *  22.03.2007

  + 18.11.2015

Úspěchy: BH, ZZO, ZOP, ZPU-1, FPR 1-3, ZPS 1, Chebský stopařský speciál 2012 - ZM (2. m.), Chebský stopařský speciál 2013  - ZM (1. m., nejlepší poslušnost a absolutní vítěz závodu).

 

Pár slov:

18.11.2015 - Dnes, ve dvanáct hodin, jsem nechala odejít svého nejlepšího přítele. Někoho, kdo se mnou byl v nejtěžších chvílích mého života, sdílel se mnou radosti i starosti, životní úspěchy i prohry, tolerovala moje špatné nálady a přesto mě nikdy neopustila, ani se ke mě nikdy neotočila zády. Jak různí lidé přicházeli a odcházeli, ona se mnou vždycky zůstávala, byla ta jediná konstanta a jistota v mém životě, a i když to určitě netušila, byla mi velkou oporou. Z tohoto důvodu jsem jí dnes prokázala tu poslední, a pro mě zároveň i tu nejtěžší službu.... nechala jsem ji odejít, v klidu ve svém náručí, na cvičáku v klubovně, mezi známými lidmi. Celý zbytek života už se mi po ní bude stýskat.

Eimička byla svéhlavá fena, která mě celý svůj život zásobovala někdy vtipnými, a někdy i dost děsivými zážitky. Kdybych soužití s ní měla definovat do jednoho slova určitě by to bylo "dobrodružství". Jednou tak a podruhé zase jinak :). Cvičit jsme spolu začaly až kolem jejích čtvrtého roku, což bylo vzhledem k plemeni už dost pozdě, nicméně dříve s nám nedařilo v tomto směru najít úplně tu ideální cestu. I přes tuto skutečnost jsme spolu jako tým pár úspěchů dosáhly. Bohužel nám pokračování naší "sportovní" kariéry překazil osud. Jedno však můžu říci. Ejmulka mě za celý svůj život, který jsme strávily spolu, velmi vyškolila, hodně mě naučila, asi tak jako 10 bezproblémových psů dohromady, dala mi mnoho dechberoucích zážitků (to když jsem jí o půlnoci hledala kolem Zelené hory), ale také mnoho krásných vzpomínek, které by vydaly na knihu :) A za to jí děkuji !

 

img_8413.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky Eimie Bohemia Col-Bri